wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » TWÓJ BUKIET ŚLUBNY W ŚWIECY

TWÓJ BUKIET ŚLUBNY W ŚWIECY

TWÓJ BUKIET ŚLUBNY W ŚWIECY

ZACHOWAJ BUKIET ŚLUBNY W ŚWIECY


Bukiet ślubny

to symbol radości, powodzenia i dostatku. Kiedyś wplatano w niego kłosy zbóż, aby na nowej drodze życia nigdy nie zabrakło chleba.
Forma bukietu ślubnego zmieniała się w zależności od epok i panujących obyczajów. Raz bywały to polne kwiatki, a kiedy indziej misternie ułożone pęki stokrotek, lilii czy bukiety z róż lub piwonii.

Dzisiaj bukiety ślubne dopasowujemy do urody Panny Młodej, wystroju sali, charakteru wesela, czy koloru sukni ślubnej. Inne kwiaty korespondują z białą suknią, a jeszcze inne z suknią w kolorze écru. Może to być bukiet ślubny rustykalny, bukiet ślubny z goździków czy bukiet w stylu boho.

Zawsze jednak jest to jeden z najważniejszych elementów wystroju każdej Panny Młodej. Zazwyczaj każda z nas jest do niego w jakiś sposób przywiązana i chciałybyśmy go zachować na dłużej.


Jak zachować bukiet ślubny?

 

Wiemy jednak, że trwałość tych pięknych kwiatów jest mocno ograniczona. Dlatego ja postanowiłam konserwować te Wasze piękne bukiety i zachowywać je trwale, w ściankach świec.


Konserwacja bukietu ślubnego polega na misternym przygotowaniu i utrwaleniu kwiatów. Ważne, aby zachowały one swój kolor, strukturę oraz kształt. Mam ogromne doświadczenie w konserwowaniu kwiatów. Wiem jednak, że po utrwaleniu biel zmienia się w lekki ton ecru, a np. czerwień trochę ciemnieje. Bardzo dużo zależy od rodzaju kwiatów oraz ich świeżości.


Rośliny zostają zatopione w świecy z zachowaniem ich przestrzennego kształtu, niektóre elementy wystają ze ścianek świecy, dając efekt 3D. Taki lampion wypala się do środka, pozostawiając nienaruszone ścianki.


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu