wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Dlaczego tak ważny jest minimalny czas palenia świecy?

Dlaczego tak ważny jest minimalny czas palenia świecy?

Dlaczego tak ważny jest minimalny czas palenia świecy?


Przestrzeganie minimalnego czasu palenia umieszczonego na etykiecie każdej świecy wykonanej w pracowni Feel of Nature jest bardzo ważne zarówno w przypadku palenia świec wolnostojacych jak i w ceramicznych pojemnikach. 
 

Świece  z naturalnego wosku sojowego w pojemnikach

powinno sie palić  zawsze tak długo, aż cała powierzchnia wosku zostanie roztopiona aż po brzegi  pojemnika. W przypadku świec Feel of Nature tj. ok 2h.  W przeciwnym wypadku świeca zacznie się palić tunelowo, co skróci przewidywany czas palenia świecy, a roztopienie wosku aż po brzegi w kolejnym paleniu będzie bardzo trudne.

 

Świece wolnostojące wykonane z naturalnego wosku sojowego

ze względu na charakter materiału z którego są wykonane,  mają naturalną tendencję do pamięci ostatniego palenia. Gdy zapalasz  świecę, wosk wokół knota roztapia się,  tworząc woskowy  basen. Paląc świecę zbyt krótko, roztopi sie zbyt mały basen. Podczas kolejnego palenia basen roztopi się tylko do tego samego miejsca co w poprzednim paleniu. Powstanie wąski tunel, który będzie się pogłębiał, skróci to przewidywany czas palenia świecy i pozbawi świece unikatowego efektu lampionu.  

Dlatego zalecamy, aby te 100 %naturalne świece palić wówczas, gdy wiesz ze uczta  zmysłów będzie mogła trwać przynajmniej tak długo  jak zalecają instrukcje dołączone do opakowania. 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu