wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Czy świece parafinowe są naprawdę toksyczne?

Czy świece parafinowe są naprawdę toksyczne?

Data dodania: 28-01-2021

Czy świece parafinowe są naprawdę toksyczne?

 

Ponieważ w ostatnim czasie znacznie wzrosła popularność palenia świec - parafinowych (a także naturalnych z wosku sojowego lub pszczelego) wzrosła również ilość przekazywanych informacji na ich temat. Wśród artykułów dostępnych w sieci możemy spotkać się między innymi ze stwierdzeniem, że świece parafinowe są toksyczne i należy zrezygnować z ich użytkowania. Jednak czy jest zostało to udowodnione, że emitują szkodliwe dla naszego zdrowia substancje w dużych ilościach?

 

Sadza – problem czy nie?

 

Świeca parafinowa, jak każde inne źródło ognia może emitować cząsteczki sadzy oraz drobny pył, który może być niewidoczny gołym okiem i przenikać do płuc. To te same związki, z którymi możemy spotkać się na ulicach miast, pochodzące z kominów lub silników samochodowych – tam jednak występują w znacznie większej, bardziej niebezpiecznej ilości! Te emitowane przez niewielki płomień tlący się na naszej półce czy stoliku są tak znikome, że nie udowodniono naukowo ich negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Higiena palenia

 

Jeśli dodatkowo zadbasz o odpowiednia higienę palenia Twoich świec parafinowych, zdecydowanie nie musisz obawiać się wdychania toksyn. Przede wszystkim systematycznie wietrz pomieszczenie i regularnie przycinaj knot przed odpaleniem. Jeśli chcesz zgasić płomień, nie zdmuchuj go, a odetnij dopływ tlenu do niego na przykład korzystając z wieczka lub profesjonalnego gasidła do świec do nabycia również w naszym sklepie w zakładce naturalne akcesoria. Dzięki temu knot nie będzie się dymił po ugaszeniu, a powietrze w pomieszczeniu tym samym będzie czystsze.

 

Dobra jakość wosku to klucz do sukcesu Warto stawiać na produkty wysokiej jakości, które zawierają czystszy wosk, a więc i właściwie nietoksyczny. Z oferty Feel of Nature możesz wybrać piękną, starannie wykonaną świecę parafinową z krystalicznie czystego materiału spełniającego restrykcyjne normy. Czystość osiągana jest dzięki procesowi hydrorafinacji, który pozwala pozbyć się związków siarki, azotu i tlenu oraz zapewnia odporność na utlenianie. Korzystając ze starannie wyselekcjonowanych materiałów dbam o to, by moje produkty nie tylko cieszyły oko i rozjaśniały otoczenie swoim płomieniem, ale i były bezpieczne dla zdrowia!


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu