wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Jak używać świec sojowych?

Jak używać świec sojowych?

Data dodania: 17-12-2020

Jak używać świec sojowych?


Coraz większą popularnością cieszy się ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wyrobów parafinowych, jaką są ręcznie robione, naturalne świece sojowe. Charakteryzują się subtelnym aromatem, naturalną barwą soi w odcieniu ciepłego ecru, satynową strukturą powierzchni, którą szczególnie można poczuć przy unikatowych świecach sojowych  wolnostojących. Charakteryzują się również tym,  że są biodegradowalne i hipoalergiczne. Do ich dużych zalet należy również to, że spalają  się czysto oraz że są bardzo wydajne, gdyż palą się o połowę dłużej aniżeli tradycyjne świece. Rozlany wosk można bardzo łatwo sprać za pomocą mydełka i ciepłej wody.

Aby stworzyć z nich unikalne ozdoby można w nich zatopić przyprawy (na przykład anyż, cynamon, skórkę pomarańczy) lub płatki kwiatów, a także kolorowe kamienie. Niemniej jednak równie urzekające są klasyczne, gładkie wyroby bez dodatkowych elementów, które sprawdzą się w wielu wnętrzach przynosząc rozświetlenie i ciepłe ukojenie. W ofercie Feel of Nature znajdziesz między innymi świece na bazie wosku sojowego i rzepakowego na kamiennej podstawie oraz surowe, bez dodatków. Zanim jednak przystąpisz do ich palenia, zapoznaj się z naszą instrukcją.

 

Jak używać świec sojowych?

  • Bardzo ważne jest pierwsze palenie świecy sojowej, które  powinno trwać nie mniej niż 2,5 godziny i nie więcej niż 4 godziny w przypadku świec wolnostojących oraz tak długo aż wosk nie roztopi  się aż do krawędzi naczynia w przypadku świec sojowych zalewanych w pojemnikach. Dzięki temu unikniesz powstaniu “tunelu”, który ograniczy efekty, jakie może dawać świeca  sojowa i skróci jej żywot.  Przez to, że ma swoją “pamięć palenia”, raz nieprawidłowo zapalona będzie palić się w ten sposób już za każdym razem.
  • Paląc świecę sojową wolnostojącą zbyt długo, możesz sprawić że jej ścianki się przegrzeją oraz zaczną się pocić, wpłynie to wygląd struktury całej świecy i nie będzie już tak atrakcyjna.
  • Przycinanie knota jest bardzo istotne w paleniu świec sojowych.
  • Przed każdym kolejnym zapaleniem odłam go lub przytnij zagięta część knota nożyczkami bądź specjalnym przyrządem do przycinania knotów (do około pół centymetra długości). Knot drewniany bardzo łatwo można odłamać chwytając zwęgloną cześć knota  w dwa palce. Należy pamiętać również, aby nie pozostawiać w palenisku resztek ewentualnych okruchów po zwęglonych knotach
  • Dla bezpieczeństwa nie stawiaj Twojej świecy sojowej w przeciągu (powoduje to nadmierne nadpalanie jednej strony świecy), w sąsiedztwie przedmiotów i substancji łatwopalnych ani w zasięgu dzieci i zwierząt. Nie pozostawiaj jej również bez nadzoru, nawet jeśli jest w bezpiecznym miejscu!
  • Stosuj niepalną podstawkę.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu