wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jak palić świecę z drewnianym knotem?

Jak palić świecę z drewnianym knotem?

Jak palić świecę z drewnianym knotem?

 


Naturalne świece sojowe z drewnianym knotem mają swój szczególny charakter. Nieustannie szepczą do nas i opowiadają przeróżne historie. Strzelają i naśladują odgłosy ogniska, koją przy tym nasze zmysły i wprowadzają w błogi nastrój.  


Przed każdym kolejnym paleniem należy odłamać zwęgloną część knota i zadbać, aby żadne nieczystości nie pozostały w wosku.

Bardzo ważne, aby zachowywać odpowiednie czasy palenia. Świec naturalnych, także tych  z drewnianym knotem nie można  palić zbyt krótko, aby uniknąć efektu tunelowania świecy.  Ten rodzaj materiału posiada naturalną tendencję zwaną "pamięcią palenia" . Roztopiony wosk wokół knota, w kolejnym paleniu roztopi się tylko do tego samego miejsca, co w poprzednim paleniu. Skróci to przewidywany czas palenia świecy oraz pozbawi świece wolnostojące unikatowego efektu lampionu

 

Świece naturalne z drewnianym knotem  w pojemnikach należy palić tak długo, aż wosk roztopi się po brzegi ceramiki.


W przypadku świec wolnostojących, należy palić wg zaleceń minimalnie ok 2,5h i nie dłużej aniżeli wosk roztopi się ok 1,5 cm od brzegów ścianek świecy. Z każdym kolejnym paleniem świecy wolnostojącej, należy palić minimum tak długo, aż roztopi się cały basen z poprzedniego palenia. 

 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu